Lisované rošty PR

Lisované rošty PR

Sortiment lisovaných roštů

Hodnoty únosnosti a průhybů lisovaných roštů

Úpravy, otvory a výřezy roštů.

 

Lisované rošty vyrábíme zalisováním nenosných pásků do předem vytvořených zářezů v nosných páscích. Díky své konstrukci jsou lisované rošty velice estetické, a proto vyhledávané pro architektonická řešení. Proti roštům svařovaným umožňuje technologie výroby širší výběr velikosti oka.

Lisované rošty jsou pro svoji estetičnost moderními prvky pokrytí ramp a podest. 

V komunikačních traktech se lisované rošty využívají také v podobě schodišťových stupňů. Mají také využití jako regály, kryty otvorů, prvky oplocení, dělící a ochranné příčky.

Technologie výroby lisovaných roštů umožňuje výrobu širokého sortimentu roštů s rozdílnými obdélníkovými nebo čtvercovými oky v modulu 11,1 mm v rozměrech do 2 200 x 2 500 mm, schodišť v různých verzích.

 

Výrobní technologie

Princip konstrukce
Do klínovitých zářezů zhotovených v nosných pásech jsou lisovány příčné pásy pod tlakem převyšujícím 100 t. Tato metoda spojování se nazývá také „studené svařování“. Konstrukce, která vznikla stabilním spojením pásů má dvě základní výhody:

1. Možnost dalšího individuálního zpracování, jako např. dělení.
2. Odstranění nebezpečí uvolnění spojů (drnčení) při dynamickém namáhání.

 

 

 

Lemování
Pro lemování lisovaných roštů se používá standardně profil tvaru T (T profil). Podle využití roštů mohou být olemovány např.: okopovými plechy, lemovacími pásky, nášlapnými hranami, úhelníky atd.