Protiskluzové rošty

Protiskluzové rošty
Protiskluzové rošty

PORO Rošty nabízí zoubkované (serrated) protiskluzové rošty. Protiskluzové verze jsou určeny na použití všude tam, kde jsou těžké podmínky provozu roštů vzhledem k velkému množství olejů a maziv, vlhkosti, možnosti náledí apod. Protiskluzové (zoubkované) rošty jsou doporučovány také na využívání na šikmých komunikačních trasách. Jsou novou generací bezpečných roštů. Tupě tvarované zoubky chrání před uklouznutím a také nehrozí poraněním při pádu.

 

Rošty se sklonem 6-24° (výpis z normy DIN 31 003)
V souladu s BGR 181 a DIN 511 30

Pro rošty se sklonem do 6° se mohou použít obyčejné rošty. Pro komunikační trasy se sklonem 6 - 10° se používají protiskluzové zoubkované rošty. Při sklonu rampy 10 - 24° jsou povinné také protiskluzové lišty po celé šířce roštu, montované ve vzdálenosti rovné délce kroku (2h+s~630 mm, kde s – odpovídá délce kroku, h – rozdíl výšky na délce kroku). Pro komunikační trasy se sklonem více než 24° je třeba šikmé rampy nahradit schody.

α – úhel sklonu rampy
H – výška rampy
K – vzdálenost kroku
L – délka rampy

Příčné protiskluzové lišty
V případě komunikačních tras se sklonem pod úhlem 10-24° se z bezpečnostních důvodů musí používat rošty, které mají příčné protiskluzové lišty. Lišty jsou montovány ve vzdálenosti průměrné délky kroku.
Protiskluzové lišty mohou být na přání zákazníka nahrazeny L profilem o rozměrech  např. 25/25/3 a přivařením ve tvaru A.

Typy protiskluzových úprav